Dariusz Banaś

Muzyk, trębacz, pedagog, aranżer.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie trąbki prof. dr hab. Wacława Mulaka. W czasie studiów doskonalił swój warsztat na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych trębaczy z całego świata, między innymi: Wolfganga Bauera, Jasona Bergmana, Paula Archibalda, Benedykta Matusika, Piotra Wojtasika, Tomasza Ślusarczyka i wielu innych.

Występował jako solista z Gliwicką Orkiestrą Kameralną w ramach koncertu z cyklu „Estrada Młodych”. Uczestnik drugiego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach. Laureat V Ogólnopolskiego Konkursu Harmonicznego im. Franciszka Wesołowskiego w Łodzi.  Zdobywca III nagrody w I Międzyuczelnianych Konfrontacjach Fortepianu Alternatywnego.

Jako muzyk współpracował z takimi orkiestrami jak: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Sinfonia Galicya. Występował pod batutą światowej sławy dyrygentami: Antoni Wit, Ivan Monighetti, Charles Olivieri-Munroe i inni. Obecnie realizuje się jako pedagog oraz muzyk sesyjny zarówno z zespołami muzyki klasycznej, z orkiestrami dętymi jak i zespołami muzyki popularno-rozrywkowej.

Ma na swoim koncie liczne nagrania. Od kilku lat zajmuje się także produkcją aranżacji dla zespołów muzyki popularnej.