Iwona Cytera

Pedagog, muzykoterapeuta, dyrygentka, muzykolog. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. W 2007 roku ukończyła naukę w klasie gitary Ogniska Artystycznego, działającego przy Szkole Muzycznej I stopnia w Raciborzu. Od ponad 16 lat działa czynnie jako chórzystka i zdobywa liczne osiągnięcia, także na szczeblu międzynarodowym. Otrzymała dwie Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Wykonuje zawód nauczyciela muzyki, terapeuty muzycznego i dyrygenta. Posiada tytuł magistra sztuki oraz magistra muzykologii. Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie, o dwóch specjalizacjach: Terapia muzyczna w działaniach pedagogicznych oraz Prowadzenie zespołów muzycznych.

Ukończyła także studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Muzykologia oraz Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodatkowo w 2014 roku uzyskała dyplom Chórmistrza, kończąc Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Uczestniczyła w licznych warsztatach i kursach muzycznych oraz pedagogicznych. Od kilku lat bierze udział w pracach komisji oceniającej Powiatowego Konkursu „Mistrz Fletu” organizowanego w Raciborzu.

Prowadzi lekcje gry na keyboardzie, zajęcia rytmiczno-ruchowe i umuzykalniające, a także indywidualne i grupowe sesje muzykoterapeutyczne.
Racibórz i okolice, Pszów, Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Rybnik.